5. duben, 2023 Blog

Komunitní bydlení – život, který funguje

trinity-a2-detail-1

Komunitní bydlení – nádherná rozmanitost v jednoduché a udržitelné architektuře. Cesta, ze které jsme sešli.

Nebylo to tak dávno, kdy lidé žili ve větších nebo menších společenstvích. Naši a já si na to rádi vzpomínáme.

Kdybych byl dobrý starosta, staral bych se o výstavbu přesně takového typu bydlení. Tahal bych k sobě mladé, perspektivní lidi. Tisíce jich, chytrých a šikovných se trápí v korporatech různého druhu.

Líbil by se vám život ve společnosti kamarádů? Kde každý je v něčem dobrý, zodpovědně a rád se stará o to! své. Je to nejlepší prostředí pro seberealizaci, výchovu dětí, zdraví, pocit naplnění a obyčejného lidského štěstí.

Pořiďte si větší kus pozemku kdekoli na Slovensku nebo v Čechách a vyberte si lidi, se kterými je vám dobře. Společně postavte všechno, kromě plotů a mentálních bariér. Budete tam žít jeden pro druhého. Společná knihovna, hřiště, kotelna, sklad, sauna a vše, na čem se domluvíte. Žijte svůj život a děti vám za to poděkují. Progresivní evoluce je tady!.

Koncepty projektů pro komunitní bydlení se můžete kochat na stránkách publikace Rodinné domy trochu jinak 2023. Jsme na Teslové 2 v Bratislavě, na Perštýně 342/1 v Praze a také tam, kde nás potřebujete.

Architektura je věc osobní.

Těšíme se na Vás

Jura Čerňak a Vaši architekti Apex A

Soubor rodinných domů Trinity - má v sobě to!, co komunita potřebuje. Obsah tam přinesete Vy. Vidím nádhernou krajinku v údolí, hejno dětí hrajících si na ulici, políčka plná „zelených“ potravin a aktivních rodičů. Tvořivosti se tam meze nekladou. Cokoli vás napadne a příroda dovolí, můžete ihned realizovat. Najděte pro sebe vhodné místo a pusťte se do seberealizace - kdy, ne-li v tomto životě?