15. listopad, 2022 Blog

Individuální projekt domu s okny Kalypso

individualny-projekt-domu-kalypso-5

Zadání od klienta

Když nás oslovil jeden z našich dlouholetých klientů, abychom mu zpracovali nadčasový moderní koncept rodinného domu, neváhali jsme ani vteřinu. Klientovi jsme už kdysi navrhli individuální projekt domu a tentokrát mělo jít o definitivní řešení.

Klienta známe jako výjimečného a skvělého člověka, což považujeme za důležité nejen pro život a společnost, ale také pro práci architekta… pocítili jsme tedy velkou zodpovědnost a zároveň jsme si přáli, aby klientova spokojenost s rodinným domem přetrvala věčnost. :)

Specifikace pozemku

Zásadním parametrem v celém projektu byl typ pozemku. Jednalo se o úzký a velmi dlouhý, atypický pozemek ke skoku od hlavního města. Pracovali jsme v „sevření“ dvou sousedních objektů, mezi něž patří z jedné strany rodinný dům a z té druhé zřícenina.

 

Postup při návrhu individuálního projektu

Představy zkušeného klienta byly poměrně jasné, dal nám však naprosto volnou ruku a do maximální možné míry respektoval náš dispoziční a hmotový návrh.

Podstatnou specifikací pro rodinu klienta bylo propojení interiéru z téměř všech obytných místností domu se zahradou. Takové přání jsme pochopitelně a do maximální míry respektovali a zapracovali jsme ho do našeho návrhu.

Inspirací při tomto projektu nám byla invence a zkušenosti vycházející z poznání samotného klienta a propojení našich společných představ.

Výsledkem naší práce se stal zajímavý a atypický rodinný dům, jehož dominantou je nevšední prostorová konstrukce, tvořící překrytí terasové části domu. Vytvořila určující a zároveň osobitý designový výtvarný prvek.

Jedinečným se tento projekt stal zejména díky vytrvalosti a ochotě investora zrealizovat stavbu navzdory poměrně složitému konstrukčnímu řešení a jemně překérným detailům :).


Použité materiály a technologie

Dům je nevšední svým zevnějškem, kterému dominuje prostřídání kontaktního zateplovacího systému s provětrávanou fasádou. Ve vertikálních částech fasády jsme pracovali s čistou barvou a spárořezem. Prostorovou hmotu tvořící přestřešení terasy jsme zvýraznili dřevěným dekorem. Krásná prostorná hliníková okna jsou od značky Kalypso.

 

Zakomponování oken Kalypso

Okna a řešení od firmy Kalypso máme u našich návrhů ověřena již léta. Spolupráce s touto společností je především povýšena na velmi vysokou lidskou úroveň. Ceníme si výborného osobního a zároveň profesionálního přístupu. Kvalitu jejich produktů jsme již několikrát úspěšně otestovali při realizacích našich rodinných domů. Přečtěte si více o oknech Kalypso, která byla použita při této realizaci.

 

Spokojenost klienta

Jak byl s projektem a realizací spokojen samotný klient? Přečtěte si v referenci níže.

„Pro výběr architektonického studia Apex A jsem se rozhodl na základě našich několika předchozích pracovních spoluprací, které byly stejně příjemné a úspěšné jako tato. Spolupráce s Apexem totiž probíhá vždy na vysoké úrovni, od počátečního návrhu až po jeho realizaci. Není vždy snadné vžít se do vize majitele, ale „Apexáci“ velmi trefně vystihli můj vkus a moje představy zhmotnily do nadmíru uspokojivého výsledku. Podařilo se jim vytvořit útulný, pohodový a zároveň praktický domov, ve kterém se dobře cítí celá moje rodina.
Ing. Peter Bereš

Uvažujete nad individuálním projektem rodinného domu? Ozvěte se a řekněte nám o vašich snech a představách -> apex@apex-arch.cz