17. červen, 2020 Blog

Nadčasové trendy v interiérovém designu

V ateliéru APEX ARCH se věnujeme kromě projektování rodinných domů i interiérům. V tomto článku vám přinášíme tipy a inspiraci pro nadčasový interiér, tedy takový, který netřeba měnit z roku na rok. Z jednoduchého důvodu: trendovými doplňky sice interiér oživíme, avšak jako celek ho těžko předěláme. Proto našim klientům rádi nabízíme vize a řešení, která jsou dlouhodobé.

PROJEKTOVÁNÍ EXTERIÉRU S NÁVRHEM INTERIÉRU 

Častou otázkou, kterou od klientů dostáváme je, kdy plánovat návrh interiéru? Naše odpověď je: simultánní, s přípravou projektu. Při následujícím kroku, tedy realizaci stavby, tak eliminujeme improvizaci a dosáhneme, že bude mít rukopis architekta a interiér s exteriérem budou korespondovat. 

Druhým neméně důležitým faktorem je, že interiér bude prakticky připraven. Na centimetr budete vědět, kde a jak velký bude váš jídelní stůl, kuchyňská linka či konferenční stolek a světlo nad ním. Stavební tým bude mít při dokončení hrubé stavby jasné instrukce, a to vám ušetří nejen čas, ale i investované peníze.

9 TIPŮ PRO NADČASOVÝ INTERIÉR 

BARVY 

Jak vybrat tu nejlepší barvu pro váš interiér? Jednou z možností je prohlédnout vzorník barev společnosti PANTONE. Všeobecně známé je, že Pantone vybírá barvu roku. Pro rok 2020 zvolila oblíbenou klasickou modrou, tedy Classic Blue Pantone 19-4052. Tato barva se nám líbí, ačkoli naší nejoblíbenější interiérovou barvou je bílá. Právě proto, že je nadčasová a díky ní docílíme, že interiér zůstane čistý. Po dohodě s klientem ji rádi zpestříme i jinými barvami.

farba-roka-pantone-apex-a-0

NADČASOVÉ MATERIÁLY

Náš tým si oblíbil kvalitní materiály, které zdobí domácnost mnoha klientů:

  • Dřevo - velmi rádi pracujeme s lokálním dřevem a také zručnými truhláři. Pro krásnou kresbu doporučujeme dub a ořech. Aby se zachovala přírodní struktura a vůně dřeva, požadujeme minimalizaci jeho úpravy
  • Beton - tento materiál je svou nadčasovostí vhodný zejména pro stěny, stropy či podlahy
  • Kov - surový, černý nebo i bílý kov dodává jemnocit. Je vhodný například pro konferenční stolek, obklady, knihovnu a zábradlí
  • Mramor - kamenný materiál rádi používáme na obklad stěny, do koupelny nebo na pracovní kuchyňskou desku
drevo-materialy-apex-a-0

PŘIROZENÉ SVĚTLO

Denní světlo nám dodává energii a je základem pro kvalitní život. Naše projekty navrhujeme tak, aby poskytovaly dostatek přirozeného světla a tam, kde je pokoj delší nebo širší využíváme střešní okna. Jejich umístění do ploché střechy perfektně prosvětlí interiér. Abychom dosáhli co nejlepší efekt přirozeného světla, spolupracujeme s ověřenou značkou VELUX, která je lídrem v střešních oknech.

stresne-okna-interier-apex-a-0

HOME OFFICE

Práce z bytu či domu se stává realitou mnohých z nás. Digitální transformace urychluje možnosti home office, které zároveň vyžadují pracovat z místa, které je na práci přizpůsobeny. V ideálním případě je praktické mít na domácí kancelář vyhrazenou samostatnou místnost, která je inspirativní a produktivní, a v níži se nemíchá pracovní život s osobním.

Návrh interiéru home office závisí na typu práce klienta, například kolik úložného prostoru ve své domácí kanceláři potřebují. Základem je kvalitní pracovní stolek s dostatkem přirození světla. Světlo by mělo ideálně dopadat z opačné strany, než z té, kterou píše vaše ruka. Tedy nejlepší pro praváka je světlo dopadající zleva a naopak. Docílíte tak, že si rukou nebudete stínit.

home-office-interier-apex-a-0

POUŽITÍ PŘÍRODNÍCH PRVKŮ V INTERIÉRU

Biophilic design, nebo v lidské řeči řečeno trend, který představuje lidský design s použitím přírodních elementů, se stává stále oblíbenějším. Klienti si přejí více propojení s přírodou, a proto do interiéru zakomponujeme artefakty, které na první pohled nevypadají jako vyrobené. Použít lze například recyklované dřevo, které slouží k zjemnění čistých linií, respektive osvěžení bílé stěny, betonu či lité podlahy.

realizacia-interier-lampa-2

MINIMALISMUS

Naši klienti jsou prakticky smýšlející lidé, kteří preferují moderní řešení. Na potřebu minimalistického interiéru odpovídáme tak, že do něj nenavrhujeme zbytečné sběrače prachu, například nesmyslné poličky, které věci jen shromažďují. Vodorovné plochy doporučujeme pouze pro prostor věnován na práci.

prirodzene-svetlo-apex-a

SKRYTÉ INTERIÉROVÉ DVEŘE

Interiérové dveře jsou důležitou dominantou domácnosti. Velmi zajímavým a i nadčasovým řešením jsou bezobložkové dveře, s použitím skrytého kování. Opticky nedělí interiér, jako klasické dveře, a podle našeho názoru se tak stanou jeho krásnou součástí. Materiál, ze kterého budou vyrobeny skryté interiérové dveře, doporučujeme kombinovat s materiálem ostatních částí interiéru.

skryte-interierove-dvere-apex-a-0

ZELENÉ STĚNY

Rostliny nám od nepaměti přinášejí radost, uklidňují nás a snižují stres. Jejich výběr do interiéru je na preferencích majitele nemovitosti. Doporučujeme však vybrat takové rostliny, které jsou jednoduché na údržbu a zlepšují vzduch. Trendem posledních let jsou zelené stěny, které obsahují kapsy s rostlinami, které jsou v ideálním případě napojeny na automatické zavlažování. Variantou zelených stěn jsou mechové stěny, ve kterých je "mrtvý" mech upravený tak, že vydrží zelený i několik let.

machove-steny-interier-apex-a-0

RODIČOVSKÝ APARTMÁN

Potřeba mít soukromí je velmi relativní, pokud však máte možnosti a prostředky pro dům s větší užitnou plochou, doporučujeme pouvažovat nad rodičovským apartmánem. Mnozí klienti takto řešený interiér preferují, protože se podaří oddělit prostor ložnice, koupelny a šatníku, díky čemuž docílíme více soukromí. Nejen pro rodičovský pár, ale i pro jejich děti či hosty.

rodicovsky-apartman-apex-a-0

NA ZÁVĚR

Pokud sníte o novém domě, velmi rádi vám k projektové konzultaci poradíme iv otázkách interiéru. V rámci návrhu interiéru vám kromě nadčasových prvků pomůžeme is výběrem nábytku, svítidel či jiných doplňků. Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci.