24. únor, 2020 Blog

Jednotná moderní architektura pro novou čtvrť Lastovičky v Novej Dedinke

lastovicky-nova-dedinka-apex-a-1

V APEX A už šestnáct let navrhujeme typové či individuální projekty domů. Baví nás kreativní práce a možnost našim klientům pomoci bydlet přesně tak, jak si vysnili. A to nejen v individuálních rodinných domech, ale v celé nové čtvrti! Těší nás spolupráce s moderním a odvážným developerem Vestal Living, pro kterého jsme exkluzivně připravili projekty pro 120 domů, 32 bytů a občanskou vybavenost v urbanistickém celku Lastovičky v Novej Dedinke na Slovensku!

lastovicky-pozemok-1

Na začátku byl pozemek ... a nápad

Peter Gerek, majitel Vestal Living, měl pro čtvrt Lastovičky v Novej Dedinke odvážné plány. Chtěl vybudovat nové bydlení pro moderně smýšlející lidi, tedy pro mladé rodiny, které touží po kvalitním způsobu života. Naše studio architektury bylo s požadavkem vdechnutí života do nové čtvrti oslovené a panu Gerekovi jsme nabídli koncept jednotné architektury.

lastovicky-stavba-3-0

Jednotný urbanistický koncept

Projekt Lastovičky je díky své exkluzivní poloze u řeky Čierna Voda, vlastnímu lesoparku, jezeru a občanské vybavenosti výjimečnou lokalitou pro život. Naše idea jednotného urbanistického konceptu vzešla z toho, aby se v obyvatelích vytvořil pocit harmonie a soukromí. Chtěli jsme, aby majitelé domů cítili sounáležitost a v dané lokalitě našli pocit domova nejen po funkční, nebo i po vizuální stránce. Naše myšlenky přijal developer s nadšením, a tak jsme je přetavili do regulativ čtvrti.

"S architekty z ateliéru APEX ARCH jsme si sedli nejen po profesionální, ale i po lidské stránce. Máme podobný pohled na architekturu, a to, jak má vypadat kvalitní developerský projekt. " Peter Gerek, majitel Vestal Living

lastovicky-nova-dedinka-apex-a-6-0

Pouze na skok od Bratislavy vzniklo jedinečné bydlení s detailně promyšlenou architekturou a napojením na přírodu. Každé ulici patřící do čtvrti Lastovičky jsme dali jasný ráz, který jsme v realitě přetavili do výběru několika typů našich projektů, mezi které patří:

Projekty Quatro Pace a Kompliment - pro moderní domy s plochou střechou

Projekt Kometa - pro domy se šikmou střechou

Projekty Motiv, Hypnoze či Vize I., II. - pro domy se sedlovou střechou

Projekt Ende I. - pro domy, které kombinují moderní styl s tím tradičním

lastovicky-nova-dedinka-apex-a-3-1
lastovicky-nova-dedinka-apex-a-5-0

Dodržení té nejdůležitější regulativy developerského projektu, tedy jednotné architektury nové čtvrti, se nám podařilo a my jsme velmi rádi, že ji její noví obyvatelé přijali s nadšením. Developer Vestal Living už postavil většinu plánovaných projektů a množství domů našlo své majitele. Lastovičky začali dýchat svým vlastním životem a my věříme, že i díky promyšlené architektuře se obyvatelům skvěle bývá. Těšíme se ze spolupráce s odvážným developerem, který má jasno v tom, že jednotná architektura je velkým benefitem pro obyvatele čtvrti, jakož i výborným prostředkem na budoucí zhodnocení nemovitostí.

lastovicky-nova-dedinka-apex-a-4-0

Hledáte zkušeného a spolehlivého partnera pro architektonické či interiérové ​​řešení? Ozvěte se a my Vám rádi představíme naše vize o kvalitní a nadčasové architektuře.