7. červen, 2017 Blog

APEX A CUP 2017: Zdravým pohybem ke zdravé architektuře!

img-6007-73

V APEX A každý rok organizujeme sportovně-společenskou akci APEX A CUP, která je určena našim obchodním partnerům a jejich rodinám.

Minulý víkend jsme na Železné studánce v Bratislavě připravili již 12. ročník tohoto eventu, kterého se zúčastnili už stabilní týmy a také jeden nováček – tým VELUX. Rádi bychom vám celý den a jeho nefalšovanou fotbalovou atmosféru přiblížili v tomto článku.

Během APEX A CUPu 2017 nám dělalo velkou radost slunečné počasí, které vyšlo jako na objednávku. Celý den jsme pociťovali dokonalý „ÚŽEH“. Hráčům clona vysokých stromů nepomohla, ale fanoušci stínu jejich korun využívali naplno. Během zaníceného povzbuzování se diváci posilovali chutným cateringem, který zajistil tým z Divoké Kachny v čele s Ivem Beškem. 

První zápas začal opravdu svižně. Tradičně se proti sobě jako první postavily týmy APEX A (tedy my) a tým Bauholding. Tento zápas byl však jiný, než bývalo zvykem v minulých letech. Bauholding se posílil kvalitními a zkušenými sálovými hráči a náš tým „tlačil“ během celého průběhu. Poločas skončil remízou. V druhém dějství jsme však našeho prvního soupeře zlomili, vstřelili jsme dva góly, a nakonec se nám podařilo ubránit jednogólové vítězství.

Druhý zápas přinesl první velké překvapení. Tým VELUX, který byl na APEX A CUP nováčkem, smazal poločasové manko 1:3 a ve zdrcujícím závěru otočil skóre proti favorizovanému Royaldomu. 

V následujících zápasech favorité, tedy Vestal Living a Royaldom, nezaváhali a svým soupeřům nedali žádnou šanci na úspěch.

Pátý duel mezi APEX A a Vestal Living byl atraktivním zápasem, ve kterém se bojovalo o každý milimetr hrací plochy. Přestože jsme neustále dotahovali na vedení, našemu soupeři se vždy podařilo odskočit. Po bombě Madleňáka na 2:4 to vypadalo na výhru týmu Vestal Living. Došlo však k zvratu. Díky individuálnímu mistrovství dal Robo Kudlicska tři góly, které znamenaly kontakt se soupeřem. V posledních sekundách se Pali Jankových po hladkém průniku přes střed pole nemýlil a získal tak pro svůj tým drahocennou remízu.

V dalším zápase nadšeně a oduševněle hrající borci z VELUX Living bez větších problémů zdolali trápící se tým Fortstav.

Vestal Living hrál další zápas s týmem Bauholding. Během celého zápasu Vestal Living prohrával a na výhru, kterou strhl na svou stranu až v posledních sekundách, se pořádně nadřel. 

Royaldom v pohodovém tempu potvrdil prognózy pro zápas proti Fortstavu. Pro chlapce v červených dresech se reálně začal rýsovat boj o Černého Petra turnaje.

My jsme pokračovali ve hře s nováčkem, týmem VELUX. Jejich rozběh jsme mohli zastavit, ale po individuálních chybičkách nás soupeř školil v efektivitě. Dominantním prvkem hry VELUX se stal kolektivní výkon. Nikdo výrazně nevynikal, kluci hráli s nasazením, bojovností a svým soupeřům nedarovali ani sekundu na klidnou kombinaci.

Přestože Fortstav proti Bauholdingu mohl zabojovat o první body, bylo po poločase vymalováno – skóre 0: 4. V druhém poločase sice chlapci zlepšili svou hru, ale proti technickému soupeři už nepříznivé skóre otočit nedokázali. 

Nadešel čas, aby si proti sobě zahráli snad nejsilnější týmy akce. Vestal Living hrál proti VELUX a vypadalo to, jako by se hrálo o vítěze turnaje. Po nelítostném boji, při kterém táhl pilku jednou jeden a jednou druhý tým, zápas skončil remízou. 

Forma Royaldomu v průběhu turnaje gradovala a odnesli jsme to i my, ačkoli jsme pořadatelé akce. :-) Vyfasovali jsme 6:1. Na začátku hráči soupeři vzdorovali, ale kvalita a zejména efektivita byla na straně vítěze.

Zápasy VELUXu proti Bauholdingu a Fortstavu proti APEX A skončily podle předpokladů. VELUX mohl už předem mohutně slavit a skandovat své jméno. Chlapci byli jistými vítězi.

V posledním duelu se hrálo o stříbrnou medaili. Royaldom zapnul nejvyšší rychlostní stupeň a svého soupeře nešetřil ani minutku. Vestal Living dostal šokující výprask. Střelecky explodoval tradiční bombardér Maťo Madro. Památným zůstane jeho přímý kop. Kopl ho přesně do šibenice a míč zůstal zaseknutý v horním rohu. Stálo to za to.

Výsledky sportovních a společenských akcí APEX A byly následující:

 

Nejlepší hráč:           Daniel Gerek (Vestal Living) a Miro Osuský (Royaldom)

Nejlepší brankář:      Juraj Bohuš (VELUX)

Nejlepší střelec:        Martin Madro (16 gólů)

 

Během APEX A CUPu jsme sice žili zejména fotbalem, přestávky však krásně oživila Taneční škola Peťa Modrovského a její talentovaní žáci. Ukázali nám nádherné taneční kreace a na jedničku se poprali s čačou, jivem i quickstepem. Mohutný potlesk publika byl zasloužený. 

Ve druhé polovině akce dostali šanci naše ratolesti. V dětském mini turnaji si zahráli všichni. Výsledek důležitý nebyl. Důležitá byla snaha, touha po pohybu a radost ze hry. Zlaté medaile a dárek si nakonec zasloužili všichni.

V závěru této mimořádně zdařilé akce jsme rozdali individuální i kolektivní ocenění a srdečně jsme poděkovali všem účastníkům, divákům a našim – obchodním i životním – partnerům. Vše proběhlo v duchu hesla „Partner dobrý – všechno dobré“. I proto se již nyní těšíme na příští ročník APEX A CUPu.

Zdravým pohybem ke zdravé architektuře!

 

Pěkný den,

Miroslav Žilinský a celý tým APEX A